Aktualności

w sprawie ustanowienia dla pracowników Ośrodka Pom...
21 Maj 2020 07:02

OPS.021.03.2020.AD   Zarządzenie Nr 03/2020
Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach
 [ ... ]

Przyjdź i odbierz
27 Kwi 2020 12:03Przyjdź i odbierz

Przyjdź i odbierz
Serdeczne podziękowania składamy osobom , które również dostarczyły nam mase [ ... ]

Właśnie dzisiaj trafiły do nas pierwsze maseczki b...
27 Kwi 2020 12:02Właśnie dzisiaj trafiły do nas pierwsze maseczki bawełniane dla najmłodszych mieszkańców Słubic

Właśnie dzisiaj trafiły do nas pierwsze maseczki bawełniane dla najmłodszych mieszkańców Słu [ ... ]

A A A

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI !!!!!!!!

PACZUSZKA Z GŁĘBI SERDUSZKA

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas radości jednak są też osoby, które ten świąteczny okres spędzają same. I tu należy wspomnieć o osobach starszych. Święta Bożego Narodzenia to idealny moment na pokazanie im, jak bardzo są ważni. Przecież to oni właśnie uczyli nas kolęd i pastorałek, zachęcali do wspólnego przygotowywania wypieków na wiigilijny stół. Niejednokrotnie w naszych domach to dziadek przebierał się za św. Mikołaja, aby rozweselić buzie najmłodszych.
Nie ma chyba nic bardziej smutnego niż samotność w Święta, to chwila na zatrzymanie się i oderwanie od codzienności, w te dni nikt nie powinien czuć się osamotniony.
Niestety z Naszych obserwacji i rozmów z osobami starszymi, wynika, że jest to najczęściej dla nich czas smutku i samotności, która w tym okresie boli najmocniej.
Dlatego sprawmy aby w tym okresie na twarzach osób starszych, nie posiadających nikogo bliskiego, zagościło szczęście i radość, a smutek odszedł w zapomnienie choć na krótki czas.

Chcesz sprawić radość osobie starszej??

Przyjdź do OPS( sekretariat ) i wybierz Kartkę stworzoną przez pracownika socjalnego, pozwoli Ci ona spełnić drobne marzenia osób starszych, samotnych, schorowanych.

TERMIN REALIZACJI AKCJI : 18 listopada 2019 - 13 grudnia 2019.
Paczkę należy dostarczyć do siedziby Ośrodka ( sekretariat ) do 13 grudnia 2019r aby przed samymi świętami trafiła do danej osoby:):):)

Za dołączenie do Akcji z góry dziękujemy!!!!!!