Aktualności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach poszukuje „...
09 Gru 2019 12:16

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach poszukuje „OPIEKUNA W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ”   [ ... ]

Mikołajki
08 Gru 2019 09:19

A jednak tak jak obiecał przybył z samego rana i to z elfami 🤗🤗🤗udało nam się go namie [ ... ]

Mikołaj odwiedził Klub Seniora
08 Gru 2019 09:16

Niosą się wieści , że św . Mikołaj po mieście się kręci🤗🤗🤗Dziś niespodziewanie  [ ... ]

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI !!!!!!!!

PACZUSZKA Z GŁĘBI SERDUSZKA

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas radości jednak są też osoby, które ten świąteczny okres spędzają same. I tu należy wspomnieć o osobach starszych. Święta Bożego Narodzenia to idealny moment na pokazanie im, jak bardzo są ważni. Przecież to oni właśnie uczyli nas kolęd i pastorałek, zachęcali do wspólnego przygotowywania wypieków na wiigilijny stół. Niejednokrotnie w naszych domach to dziadek przebierał się za św. Mikołaja, aby rozweselić buzie najmłodszych.
Nie ma chyba nic bardziej smutnego niż samotność w Święta, to chwila na zatrzymanie się i oderwanie od codzienności, w te dni nikt nie powinien czuć się osamotniony.
Niestety z Naszych obserwacji i rozmów z osobami starszymi, wynika, że jest to najczęściej dla nich czas smutku i samotności, która w tym okresie boli najmocniej.
Dlatego sprawmy aby w tym okresie na twarzach osób starszych, nie posiadających nikogo bliskiego, zagościło szczęście i radość, a smutek odszedł w zapomnienie choć na krótki czas.

Chcesz sprawić radość osobie starszej??

Przyjdź do OPS( sekretariat ) i wybierz Kartkę stworzoną przez pracownika socjalnego, pozwoli Ci ona spełnić drobne marzenia osób starszych, samotnych, schorowanych.

TERMIN REALIZACJI AKCJI : 18 listopada 2019 - 13 grudnia 2019.
Paczkę należy dostarczyć do siedziby Ośrodka ( sekretariat ) do 13 grudnia 2019r aby przed samymi świętami trafiła do danej osoby:):):)

Za dołączenie do Akcji z góry dziękujemy!!!!!!